Aloe Vera: Doğa Ananın Cildimize Hediyesi

Aloe Vera Gel

Aloe vera, yüz yıllardır mucize bir bitki olarak bilinir. Günümüzde de bir çok güzellik ürününün bileşenleri arasında. Peki aloe verayı direkt olarak kullanabiliyor muyuz?

Güzellik sektörü, cilt için harikalar yaratabilecek, ancak istenmeyen yan etkilerle karşılaşabileceğimiz ve insan yapımı malzemeler ile doludur. Bu yüzden Tabiat Ana bize doğal bir şey verdiğinde bunu değerlendirmeliyiz.

Cildiniz için hiç aloe vera kullandınız mı? Aloe vera, yanıklar için harikadır, ancak daha önce hiç düşünmemiş olabileceğiniz çok sayıda başka kullanım alanı da vardır. Daha fazlasını öğrenmeye hazır mısınız?

Aloe Veranın Cilde Faydaları

Aloe vera cildinizin durumunu gerçekten iyileştirebilir.

BESLER

Organik bir aloe vera, cildinizin mutlu ve sağlıklı olması için ihtiyaç duyduğu hemen hemen her şeyi içerir. Amino asitler, vitaminler, mineraller ve akne savaşçısı salisilik asit gibi 75’in üzerinde farklı besin içerir .

ÇATLAKLARI İYİLEŞTİRİR

Çatlakların bize bir zararı yoktur ama haddiden fazla olduğunda rahatsız edebilirler. Hamilelikte olduğu gibi cilt çok fazla ve çok hızlı gerildiğinde çatlaklar oluşur. Aloe vera cildi iyileştirmeye ve düzenli kullanımla çatlakların görünümünü en aza indirmeye yardımcı olabilir.

KIRIŞIKLIKLARI ÖNLER

Aloe verayı güzellik rutininizin bir parçası olarak kullanmak yalnızca kırışıklıkları önlemeye değil, aynı zamanda mevcut kırışıklıkları da silmeye yardımcı olabilir. Bunun nedeni, aloe verada bulunan antioksidanların sıkılığı artırmaya ve cildin kurumasını önlemeye yardımcı olmasıdır. Ayrıca, aleo vera kolajen oluşumuna katkı sağlar.

BAZI AKNELERİ HAFİFLETİR

Hormonal veya besin intoleransı kaynaklı akneleriniz var ise buna çözüm olamaz. Ancak içerdiği salisilik asit sayesinde akneler yüzeye çıktıktan sonra hafiflemesine yardımcı olur. Ayrıca antibakteriyel olduğu için bölgenin temizliğine yardımcı olacaktır. Fakat tek başına yeterli değildir. Akne sorunlarında temizlik çok önemlidir. Dermatoloğunuzun önerdiği şekilde bir temizlik rutinini benimsemelisiniz.

AKNE İZLERİNİ İYİLEŞTİRİR

Aleo vera, tüm yara izleri gibi akne izlerinin de geçmesine yardımcı olur. Cilde ihtiyaç duyduğu besinleri verir, antioksidan etki yaratır ve kolajen miktarını arttırır. Tüm bunlar da akne izlerinin geçmesi için ciltte meydana gelmesi gereken olaylardır. Aleo vera kullanarak cildinizi bu konuda destekleyebilirsiniz.

Aleo Verayı Nasıl Kullanırsınız?

Aloe Vera bitkisinin iç kısmındaki jeli kabuğundan ayırıp direkt olarak kullanabilirsiniz. Ancak küçük bir bölgede deneme yapmanızda fayda var. Doğal da olsa her ürün için alerji testi yapmanız gerektiğini unutmayın.

  • Aloe Verayı Nem Maskesi Olarak Kullanma

Aloe veranın jel kısmını temiz yüzünüze sürün.
10 dakika bekleyin ve ardından durulayın.

  • Aloe Verayı Nemlendirici Olarak Kullanma

Eğer alerji testini başarıyla geçtiyseniz ve cildinizi tahriş de etmediyse, aloe verayı nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz. Temiz yüzünüze sürün ve durulamayın.

Aloe Vera Jelini Nasıl Elde Ederiz?

Ev tipi bitkinizden de aloe vera jeli elde edebilirsiniz. Yaprağını dikey şekilde ortadan ikiye bölün. İki parçanın da jelini artık alabilirsiniz. Bir bıçak veya kaşık yardımıyla jeli kabuk kısmından ayırın. İşte bu kadar!

Yazıyı Ne Kadar Beğendiniz?

0 / 5

Your page rank:

Likes:
2 0
Article Categories:
GÜZELLİKSAĞLIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.