Keratin Bakım Sonrası Saçlar Ne Zaman Boyanabilir?

Keratin Bakım sonrası boyama

Keratin bakım yaptırdınız ve sonuca aşık oldunuz. Kabarmayan ve elektriklenmeyen saçlarınıza hayalinizdeki rengin çok yakışacağını düşündünüz ve biraz renklendirmek de istediniz. Peki keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçınızı boyayabilir misiniz?

Eğer keratin bakım yaptırdıysanız, saçınızı boyamadan önce minimum 2 hafta beklemelisiniz. Keratin bakımından hemen sonra saçınızı boyarsanız tam sonuç alamazsınız. Boya planlanan şekilde tutmaz.

Saç tellerinin pürüzsüz görünmesi için keratin onları kaplar. Bu kaplama boya veya açıcı ile saç arasında bir duvar oluşturur. Boya saçınıza iyi nüfus edemez ve düzgün çalışamaz. Bu nedenle istenilen renk elde edilemez. 

Ayrıca, açıcılar ve boyalar saç tellerinizdeki kaplamaya zarar vererek bakımınızın etkisini yitirmesine de sebep olacaktır. Bu yüzden saç renklendirme işlemlerinizi mutlaka keratin bakımından önce yaptırmalısınız.

Keratin Nedir?

Keratin vücutta bulunan doğal bir proteindir. Tırnaklarınızdan saçınıza kadar her şeyi oluşturur ve onları güçlü ve sağlıklı tutmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Saç için keratin, tellerin daha uzun ve daha kalın büyümesine katkı sağlar. Bu saçınıza daha dolgun bir görünüm verir. Ayrıca saçınıza çarpıcı bir görünüm kazandırmak için parlaklık görünüm verir. Keratin kirpik lifting ve kaş laminasyonu işlemlerinde de kullanılır. Kirpik Lifting hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Keratin Bakım Saçlar İçin Güvenli mi?

Keratin bakımı genellikle saçlar için güvenlidir. Ancak, içindeki malzemeleri kontrol ederken dikkatli olmanız gerekir. Bazen keratin ürünleri, formaldehit dahil olmak üzere zararlı kimyasallar içerir. Yanlış formüle edilmiş bir keratin bakımı ürünü saç tellerinizi yakarak onlara hasarlı bir görünüm verebilir. 

Bu nedenle, kullanmayı planladığınız keratin tedavisinin markasını dikkatlice araştırmanız önemlidir.

Keratin Bakım Sonrası Saçta Renk Değişimi

Özellikle açılmış saçlarda, keratin bakımından sonra renk hafif doreleşir. Bu normaldir. Keratin bakımından sonra mor şampuan kullanmak, istenmeyen turunculaşmaları alacaktır. Aradığınız sonuçları görene kadar şampuanı haftada bir kez kullanın.

 

Keratin Bakım Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Keratin uygulandıktan sonra diğer işlemler için en az iki hafta beklemeniz gerekirken, mor şampuanı hemen kullanabilirsiniz. 
  • Saç terapinizden sonra tam 48 saat saçınızı ıslatamayacağınızı unutmayın.
  • Keratin bakımından sonraki ilk yıkamaya kadar terlememeye özel gösterin. Terlediğinizde hem saçınız ıslanmış olacak hem de terinizdeki tuz keratine zarar verecektir.
  • Saçınızı toplamaktan kaçının. Özellikle lastik toka ile iz yapacak şekilde toplamayın.

Peki keratin tedavisinden sonra saçınızı boyayabilir misiniz? Hala emin değilseniz, bir kuaför ile konuşun. İstediğiniz sonuçları elde etmenize yardımcı olabilirler.

Çoğu durumda, çok sabırlı olmanız gerektiğini unutmayın.

Yazıyı Ne Kadar Beğendiniz?

0 / 5

Your page rank:

Likes:
1 0
Article Categories:
GÜZELLİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.